HDS jest to skrót wywodzący się z szeroko pojętej budowlanki. Te uprawnienia to podstawa wszelkich prac budowlanych, gdyż bez nich, nie byłoby opcji transportowania maszyn różnego rodzaju, i materiałów budowlanych, ponieważ nie wszystko możemy przewieźć przy pomocy auta z przyczepą.

Czym zatem dokładnie jest HDS Kraków oraz jakie trzeba mieć uprawnienia żeby móc nic kierować?

HDS co to jest?

Skrót HDS oznacza hydrauliczny dźwig samochodowy. Takowe pojazdy mają nieograniczone możliwości, w zakresie transportowanie wszelkiego rodzaju materiałów, co zrewolucjonizowało transport ciężarowy.

Prawie zawsze do transportu materiałów budowlanych potrzebować będziemy pojazdów HDS, ponieważ duże gabaryty stanowią dla załogi dużą przeszkodę,a nie na każdej budowie jest żuraw. Kolejny atut jest taki, że dzięki HDSom przewieźć można dosłownie wszystko.

HDS ma ogrom zastosowań, pomagających ludziom pracującym w wielu gałęziach gospodarki.

Uprawnienia HDS

Aby móc poruszać się hydraulicznym dźwigiem samochodowym należy posiadać konkretne uprawnienia.

Kursy HDS uprawniają do prowadzenia tego typu pojazdów, co otwiera znacznie większe możliwości na rynku pracy. Kurs HDS jest złożony z dwóch części – praktycznej i teoretycznej. W następnym etapie podchodzimy do egzaminu, który ma miejsce pod czujnym okiem Urzędu Nadzoru Technicznego. Aby zacząć kurs trzeba:

  • mieć ukończony 18 rok życia
  • mieć prawo jazdy kategorii C
  • mieć poprawny wzrok i ogólny dobry stan zdrowia, który potwierdzą badania lekarskie

Gdzie znaleźć usługi transportowe obejmujące HDS?

Usługi HDS w miastach takich jak Kraków, Wrocław albo Warszawa są szeroko dostępne. Transportowanie materiałów budowlanych na terenach dużych polskich miast, jest świetnie zorganizowany a dzięki temu istnieje możliwość wynajęcia takich maszyn na potrzeby prac.

Wystarczy tylko odpowiednio rozejrzeć się na rynku, poczytać w internecie opinie i dzięki temu znaleźć ofertę najlepiej dopasowaną do naszych potrzeb .