Dróg do zakupu używanego auta pochodzącego z zagranicy jest niemało. Można albo zakupić samochód samemu lub w komisie. Wiele osób decyduje się na zamówienie sprowadzenia konkretnego samochodu, firmom które się tym zajmują. Sprawdź swój samochód w serwisie samochodowym Bieg-Car.

Dodatkowe badanie techniczne

Większość sprowadzonych do kraju samochodów, to samochody nie najnowsze, nieraz posiadające uszkodzenia. Zakup pojazdu z zagranicy, sporo nie różni się od zakupu nie nowego i zarejestrowanego od kilku lat w Polsce. Aczkolwiek, przy zakupie pojazdu z zagranicy, trzeba liczyć się z ewentualnymi dodatkowymi kosztami badań technicznych, ponadto pamiętać należy o podatku akcyzowym.

Rejestracja sprowadzonego auta

Dokumenty, które należy dodać do wniosku o rejestrację , określono w rozporządzeniu ministra infrastruktury. Są to:

  • dowód własności pojazdu,
  • dowód odprawy celnej,
  • dowód potwierdzający zapłatę akcyzy,
  • zaświadczenie o pozytywnym wyniku badaniu technicznym.

Prościej wygląda sprawa rejestracji nowego samochodu z państwa UE. Posiadacz sprowadzonego pojazdu, jest obowiązany dołączyć wyciąg ze świadectwa homologacji. Taki pojazd, nie podlega badaniu technicznemu przed pierwszą rejestracją.

Od kiedy można prowadzić pojazd w kraju

Mieszkaniec Polski, może poruszać się po Polsce, autem zarejestrowanym w jednym z państw członkowskich UE, jeśli,jeżeli,kiedy,gdy jego nazwisko jest umieszczone w dowodzie rejestracyjnym samochodu, jest jego właścicielem lub współwłaścicielem, wydanym za granicą.

Klasyczne oszustwa

Jest dużo oszustw, uskutecznianych podczas zakupu samochodu. Może to być po prostu zabranie pieniędzy i nie dostarczenie samochodu lub dostarczenie niewłaściwego samochodu. Dlatego dobrze jest kupić auto samodzielnie.
Dużo z importowanych pojazdów, jest uznawanych za niebezpieczne i niezdolne do udziału w ruchu drogowym, a pomimo to są rejestrowane. Jest to po prostu niezgodne z prawem. Kiedy władze się o tym dowiedzą, zapewne skontaktują się z Tobą. Importer zostanie wtedy dokładnie sprawdzony. Wiele z ludzi chce importować swój pojazd gdy przeprowadzają się za granicę. Niezbędna jest pewna firma która się tym zajmie oraz ubezpieczenie samochodu ponieważ podczas przewozu mogą się zdarzyć różne rzeczy. Jeżeli firma, nie ma w swojej ofercie usługi opłat za podatki importowe, musisz zbadać to, jeszcze przed współpracą. Jest to sprawa, o której należy pamiętać. Należy poczytać o niej recenzje wcześniejszych klientów. Wydarzyło się sporo oszustw, gdzie importerzy posługiwali się złymi dokumentami. Powinieneś być uważny na każdym momencie importowania samochodu.