Samoloty stały się jednym z najczęściej używanych środków transportu. I duża mobilność i możliwość pokonywania długich tras w stosunkowo krótkim czasie wpłynęły rewolucyjnie na turystykę. Statkiem powietrznym aktualnie można dolecieć do większości miejsc na świecie. Także w Polsce przemysł lotniczy rokrocznie się rozwija. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Gdzie możemy stamtąd polecieć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Lotnisko w Poznaniu – gdzie prowadzi szlak?

W polskich(ej) rzeczywistości Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) ujęciu jest to raczej lotnisko lokalne. Nie zmienia to faktu, że wykaz lotów z Poznania jest rozległa(y). Ruszając z Poznania można zobaczyć całą Europę. Lotnisko wykonuje głównie loty do europejskich kierunków. Jest także możliwość lotu na Bliski Wschód. W sytuacji gdy jesteśmy zainteresowani podróżą w odleglejsze zakątki Poznań też daje radę. Port ma korzystne połączenia z każdym istotnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Jak dostać się na lotnisko?

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są umiejscowione przeważnie na obrzeżach miast. Identycznie wygląda to w Poznaniu. W związku z tym konieczna jest dobra komunikacja lotniska ze znaczącymi drogami. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za określoną kwotą można odstawić pojazd.

Komunikacja publiczna również oferuje dojazdu na Ławicę. Autobusy z centrum miasta jeżdżą w stronę portu mniej-więcej pół godziny. Ale w sytuacji gdy jedziemy na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej walizek. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być kłopotliwe.

Ciekawą opcją w tego typu sytuacji staje się wynajem busa. Są to samochody bardzo pojemne. Rodzinny(e) wyjazd? Wszyscy do niego wejdą. Łącznie z bagażami. Korzystając z tej usługi, możemy być pewnym, że taksówkarz odstawi nas przed wejściem głównym. W przypadku chęci można też zlecić usługę w drugą stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta wydaje się szczególnie komfortowa dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie wiąże się z dotkliwymi kosztami. Szczególnie jeśli rachunek podzieli się na kilka(u) osób. 

Pamiętaj o tym, jeśli lecisz z Poznania

Porty lotnicze funkcjonują według dokładnie określonych wytycznych. Przed każdą podróżą należy zapoznać się z przepisami w danych krajach. Trzeba też posiadać zestaw potrzebnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to podstawa, aby być wpuszczonym na pokład. Kiedy lecimy z Poznania, warto być na lotnisku co najmniej  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to bezkolizyjnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu czekać na lot.

Wynajmując busa na lotnisko warto pomyśleć o tym wcześniej. Bywa, że firmy mają zabukowane trasy z dużym wyprzedzeniem. Należycie wczesne porozumienie kierowcą pozwala uniknąć nerwów. Właściwa organizacja pozwala w przyszłości relaksować się wolnym czasem bez zmartwień.