Nie da się ukryć, że każda przestrzeń ma zarówno swoje możliwości jak i ograniczenia. Bardzo często istnieje przymus reorganizacji. W tym wypadku wspaniałym rozwiązaniem są mobilne ścianki działowe.

Zastosowanie mobilnych ścian działowych

Ściany modułowe to system kilku elementów zawieszonych na specjalnych prowadnicach przymocowanych do sufitu. Zapewnia to prostotę użycia a nawet tworzenia przestrzeni obok. Ściany mobilne są też w posiadaniu takich parametrów, jak chociażby dźwiękoszczelność, co pozwala nie tylko oddzielić przestrzeń, jak też zapewniają prywatność. System ścian przesuwnych może być dostosowany do potrzeb danego mieszkania a także wymagań klienta, co sprawia,systemy ścian przesuwnych dają bardzo dużo możliwości.

Zastosowanie mobilnych ścian działowych w małych mieszkaniach

Domy mają ustalony podział ich przestrzeni który wynika z projekt architektonicznego|projektu jaki został zrealizowany na etapie projektu. Ściana akustyczna mobilne daje dodatkowe możliwości na organizację domu. Takie wykorzystanie daje dużo możliwości zarówno w otwartych pomieszczeniach, jak i pozwala na nowoczesny podział wnętrz w małych mieszkaniach poprzez zwiększenie ich funkcjonalności.

Jeżeli wykorzystamy ruchome ścianki działowe w mieszkaniu o niedużej powierzchni możemy z powodzeniem wyznaczać nowe strefy dając im konkretne funkcje. Mobilne systemy stworzą miejsce do pracy, domowe biuro, dodatkową sypialnię, czy też pokój gościnny. Ściany modułowe możemy także wykorzystać do wyznaczenia miejsca na przechowywania ubrań bądź użyć ich jako przesuwne drzwi. Z pewnością system ten będzie mógł oddzielić również kuchnię od reszty mieszkania. Możliwości jest dużo.