Kłopoty z mocą silnika czy zwiększone spalanie paliwa zawsze wzbudzaja obawy. Powodów takiego zachowania auta może być wiele. Często znalezienie powodów usterki zajmuje wiele czasu.

Jest duże prawdopodobieństwo, że niezbędna będzie wizyta u specjalisty. Po dokładnym obejrzeniu samochodu będzie on w stanie wskazać przyczyny awarii, co da możliwość jej naprawy.

Jako jedna z najczęściej wskazywanych przyczyn takiego stanu rzeczy wymienia się awarie katalizatorów. Przeważnie w takim wypadku wystarcza regeneracja katalizatorów Toruń. Czasem są to również problemy z innymi podzespołami. Regeneracja turbosprężarek, regeneracja DPF, regeneracja wtryskiwaczy – wszystkie te elementy podlegają konserwacji, która wzmacnia i przedłuża ich działanie.

Czy katalizator jest potrzebny w naszym aucie?

Katalizator stanowi część układu wydechowego w samochodzie. Odpowiada on za ograniczenie wytwarzania toksycznych składników będących konsekwencją działania silnika spalinowego.

Szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy kładzie się duży(ą) nacisk na sprawy związane z ochroną klimatu, katalizatory okazują się przydatnymi urządzeniami.

Katalizator kooperuje z układem wtryskiwaczy paliwa i dąży do generacji mieszanki paliwowo-powietrznej, która jest nieszkodliwa dla otoczenia.

By katalizator mógł służyć przez długi okres i efektywnie filtrować spalane paliwo, konieczne są regularne przeglądy tego {elementu|podzespołu. Regeneracja katalizatorów Toruń jest działaniem, którym zajmują się specjalne serwisy.

Jak zdiagnozować zapchany katalizator?

Motoryzacja robi olbrzymie postępy. Toteż w nowoczesnych samochodach coraz rzadziej ma miejsce kompletne zapchanie się katalizatora. Regularna regeneracja DPF z kolei ogranicza ryzyko takiej sytuacji praktycznie do zera.

Najbardziej pospolite objawy zapychającego się katalizatora jest spadek mocy silnika oraz nadmierne spożycie paliwa. Nierówna praca silnika również powinna zapalić czerwoną lampkę u kierowców.

W momencie gdy dostrzeżemy tego typu zachowanie pojazdu trzeba niezwłocznie zgłosić się do mechanika. Być może konieczny będzie serwis katalizatora. Regeneracja katalizatorów Toruń pozwoli sprawnego przywrócenia pracy silnika do normy.

Jak czyścić katalizator?

Uznaje się, że katalizator można wyczyścić domowymi metodami. W tym celu należy zakupić odpowiednie preparaty i stosować się do wskazówek.

Jeśli jednak nie czujemy się na siłach, wtedy warto poprosić o pomoc specjalistę(y). Wyspecjalizowane serwisy sprawnie i szybko potrafią znaleźć powód awarii i szybko ją usunąć.

Często w warsztach regeneracji katalizatorów można też zlecić serwis innych podzespołów, których działanie wiąże się z katalizatorem. Często realizowane zlecenia to np. regeneracja turbosprężarek, regeneracja DPF, regeneracja wtryskiwaczy. Po takim holistycznym przeglądzie, auto powinno przez długi czas działać bez szwanku.

Wymiana katalizatora może być czasochłonnym zajęciem. Wszystko przez to, że jest on głęboko osadzony w systemie silnikowo-wydechowym.

Katalizator sam w sobie jest drogim urządzeniem, ponadto, jego wymiana ze względu na ilość czasu i pracy też do tanich nie należy. Wobec tego warto rozważyć regenerację. Zdecydowanie tańszym, również dającym pożądane efekty rozwiązaniem może być regeneracja katalizatorów Toruń.