Tłokowe pompy – co należy o tym wiedzieć?

Pompy tłokowe to są pompy wyporowe której element roboczy to tłok poruszający się w cylindrze w ruchu posuwisto-zwrotnym. Na rynku można odszukać szereg typów pomp tłokowych. Warto również nadmienić o zaletach pomp tłokowych, do których należy zdolność pompowania bardzo gęstych cieczy. Z kolei ich zastosowaniami są transfery:

  • Ściernych i żrących cieczy, którymi mogą być kwasy winowe a takżę osady,
  • Bardzo gorącego płynu o temperaturze 100°C
  • Klejących płynów,
  • Gęstych i zamulonych cieczy.

Jednakże należy pamiętać iż pompy takie wymagają odpowiedniej pielęgnacji, a czasem remont pomp będzie potrzebna.

Pompy wodne – co należy o nich wiedzieć?

Bez wątpienia przez stały dostęp do wody możemy normalnie funkcjonować każdego dnia. Często w tym celu wymagane jest użycie pompy, która doprowadza wodę do domu czy też ogrodu. W sklepach możemy znaleźć dużo rodzajów tych urządzeń. Te pompy znajdują zastosowanie w dużej ilości typów instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę przez przepompowywania wody czystej oraz brudnej ze studni, basenów bądź innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Pamiętaj jednak, że o pompy powinno się dbać, a także należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hydroforowe- co warto o nich wiedzieć?

Pompy samozasysające, które nazywane są również pompami hydroforowymi, są ciekawą alternatywą dla pomp głębinowych. Znajdują swoje zastosowanie gdy woda znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa ma być zamontowana możliwie jak najniższym kosztem. Takie pompy są samozasysające oraz bardzo chętnie wybierane są aby zasilić domki letniskowe, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto wydajniejsze modele z powodzeniem można wykorzystywać również do celów przemysłowych czy do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu. Jednakże pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać a także ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być konieczny.

Pompy wtryskowe- co należy o nich wiedzieć?

pompa wtryskowa to w szczególności stosowna do hydraulicznego wtrysku paliwa. Jednakżę poprzez ich wady nie są one zbyt często wykorzystywane.

Pompy zębate – co warto o tym wiedzieć?

Pompy zębate cechują się ogromnie trwałą konstrukcją o przedłużonej eksploatacji. Czy jesteś świadom że większość pomp zębatych dostępna jest z przyłączami w linii prostej oraz pod kątem 90 stopni. Pompy są tak zaprojektowane żeby nie posiadały części gumowych, które mają styczność z tłoczonym medium. Jeżeli chodzi o zastosowania pomp to znajdują one je na przykład w przemyśle cukierniczym, naftowym, lakierniczym, farmaceutycznym a także chemicznym. Reasumując pompy zębate znajdziemy też w kilku wielu innych gałęziach przemysłu. Pompy potrafią działać zarówno z cieczą której temperatura jest wysoka a także wspaniale nadają się do tłoczenia smoły.

Pompy wirowe- co warto o nich wiedzieć?

Dzięki zwartej konstrukcji, szybkiemu użytkowaniu i bardzo wysokiej wydajności, pompy znajdują dużo zastosowań w przemyśle a także budownictwie. Mogą one z sukcesem pompować wodę ale także i ścieki. Przez co pompy wirowe są chętnie instalowane w przemysłowych systemach kanalizacji ściekowej jak i instytucjach czy też obiektach użytku publicznego. Dodatkowo należy dodać że takie pompy są bardzo odporne na wysoce intensywną eksploatację. Pompy wirowe takżę mogą znaleźć zastosowanie do pompowania ścieków komunalnych czy też do osuszania pomieszczeń, które są zalane. Oprócz tego takie pompy znajdują zastosowanie również w odmiennych branżach, takich jak energetyka, rolnictwo czy górnictwo.

Pompy nurnikowe – co należy o nich wiedzieć?

Taki rodzaj pomp można wykorzystać w większości w bardzo ciężkich warunkach, z uwagi na to, że zapewniają one ciągłość pracy. Głównie swoje zastosowanie znajdują w  przepompowywaniu mocno zabrudzonej cieczy. Niemniej jednak taka pompa bardzo dobrze poradzi sobie też z czystą cieczą. W obecnych czasach profesjonalne pompy nurnikowe w większości wykorzystuje się do zasilania aparatów procesowych, albo do zatłaczania wody złożowej na którą mówi się solanka.